Prawo pracy Legnica
Bezsprzecznie szeroko zakrojone zmiany dotyczące rynku pracy mają charakter większej wartości uprawnień pracowniczych oraz szczególnej ochrony pracownika. Jednak w zderzeniu z określonymi wymaganiami i oczekiwaniami pracodawców, a także na skutek błędów interpretacyjnych nowych przepisów, zarówno z jednej, jak i drugiej strony, nierzadko dochodzi do sporów, których rozwiązanie następuje poprzez procedury sądowe i wydawane wyroki. Niewątpliwie to dość skomplikowane prawo pracy tworzy podwaliny dla braku zrozumienia jego intencji oraz w konsekwencji wielu problemów na linii pracodawca a pracownik. Oczywiście nie jest to jedyna przyczyna powstawania sporów, ponieważ wiele spraw ma często charakter celowości działań, chociażby w przypadku:
- mobbingu,
- łamania praw pracowniczych,
- opóźnień w wypłacie wynagrodzeń,
- notorycznego spóźniania się do pracy,
- braku poszanowania stanowiska pracy,
- nienależytego wywiązywania się z powierzonych obowiązków przez pracownika.
W ramach prowadzonej przeze mnie Kancelarii Adwokackiej w Legnicy, specjalizującej się m.in. w prawie pracy zajmuje się reprezentowaniem zarówno pracowników, jak i pracodawców w wyżej wymienionych sporach.
Postępowania polubowne i sądowe w zakresie prawa pracy
Każde postępowanie sądowe prowadzone w sprawie o naruszenie zasad prawa pracy jest dla obydwu stron sporu nie tylko kosztownym zdarzeniem, ale również bodźcem dla negatywnego odbioru społecznego. Oczywiście, najczęściej cierpi na tym wizerunek pracodawcy, nawet gdy ma rację. Dlatego, jako adwokat specjalizujący się w prawie pracy, zawsze kieruję się w pierwszej kolejności polubownym sposobem rozwiązania sporu, chyba że sądowej rozprawy wymaga charakter zdarzenia.
W ramach usług prawnych z zakresu prawa pracy moja kancelaria adwokacka proponuje m.in.:
- porady prawne dotyczące przepisów prawa pracy,
- opracowywanie i opiniowanie umów o pracę, regulaminów zakładowych regulujących stosunek pracy oraz prawa pracownicze itp.,
- reprezentację przed Państwową Inspekcją Pracy,
- rozwiązywanie ewentualnych sporów dotyczących: mobbingu, wynagrodzenia za pracę, nadgodzin, ustalenia stosunku pracy, złamania zakazu konkurencji, niesubordynacji i niewywiązywania się z obowiązków służbowych.